ZAPISZ SIĘ
- 24 listopada 2022 r.
- godz 9:00 – 14:00
- KATOWICE / ON-LINE
Szkolenie skierowane jest do podmiotów prywatnych, na rzecz których wykonuje pracę co najmniej 50 osób
oraz podmiotów publicznych w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o otwartych danych
i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (Dz. U. poz. 1641).
Program:
Szkolenie praktycznie omawia zakres dyrektywy DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii i aktualny kształt polskiej regulacji w tym zakresie. W szczególności pozwala w warsztatowy sposób przełamać opory dotyczące wdrożenia kanału dla sygnalistów, pokazuje możliwości praktyczne regulacji i obsługi zgłoszeń. Pokazuje też szerszą perspektywę narzędzia.
Szczegółowy program:
1. O co chodzi – wprowadzenie do ochrony sygnalistów w organizacji w świetle Dyrektywy UE;
2.Rządowy projekt ustawy – najważniejsze zmiany dla pracodawców;
3. Procedura zgłoszeń wewnętrznych;
4. Praktyka obsługi zgłoszeń;
5. Skuteczność systemu;
6. Obowiązki pracodawcy;
7. Praktyczne wyzwania ochrony sygnalisty i osób, których dotyczy zgłoszenie;
8. Wyzwania związane z ochroną danych osobowych;
8. Odpowiedzialność karna podmiotu;
9. Sesja pytań i odpowiedzi.
Szkolenie zakończone testem sprawdzającym wiedzę i wydaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie
szkolenia.
Cena szkolenia:
420 zł. – brutto /za osobę/
dla członków Śląskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości – 320 zł. brutto /za osobę/
Wpłatę należy dokonać na konto IMART nr.: 06 1050 1331 1000 0092 5057 2055 / z dopiskiem – Sygnaliści oraz imię i nazwisko uczestnika/.
Opłata obejmuje uczestnictwo w szkoleniu, materiały dydaktyczne w formie elektronicznej oraz wydanie stosownego zaświadczenia po zakończeniu zajęć.
Miejsce szkolenia: stacjonarnie w Katowicach i ON-LINE na platformie Skype
Kontakt:
I M A R T Katowice
tel. kom. 502 – 660 – 992
e-mail: imart@imart-info.pl
Wykładowca:
Konrad Sędkiewicz ma 15 letnie doświadczenie w compliance. Pracował m.in. w branży finansowej (GB Quantum Sp. z o.o., mBank S.A.), następnie od 2014 r. na rynku nieregulowanym: najpierw w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o., gdzie uczestniczył w unikatowym projekcie całościowego wdrożenia CMS w spółce Skarbu Państwa w metodologii ISO 19600. Obecnie jest szefem praktyki compliance w Fundacji 4Tech Lab oraz kieruje zespołem Member Business Practices and Compliance w Herbalife Nutrition, gdzie odpowiada za 7 rynków Europy Środkowo Wschodniej. Konrad jest znanym popularyzatorem compliance w Polsce. Jego Blog o compliance był pierwszym w kraju blogiem o tej tematyce. Konrad występuje na licznych konferencjach, publikuje i szkoli z zakresu compliance i ESG. Z wykształcenia prawnik (UŁ), ukończył także 2 kierunki podyplomowe (compliance i CSR) na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada certyfikat Approved Compliance Officer. Kierując praktyką compliance w Fundacji 4Tech Lab koncentruje się na praktycznym podejściu do wyzwań prawnych i compliance, w tym zagadnieniach dotyczących AML, przeciwdziałaniu nadużyciom, ładu korporacyjnego, czy ochrony sygnalistów wśród klientów korporacyjnych.